sal99.jpg

پیام تبریک شهرداربه مناسبت عیدسعید غدیر خم

به گزارش روابط عمومی شهرداری سرایان ،مهندس مطلبی پور"شهردار سرایان طی پیامی، عید سعید غدیرخُم را به ملت شریف ایران و مردم دارالمسلین سرایان تبریک گفت

متن پیام شهردار سرایان بدین شرح است:

🌺🌺 بسم الله الرحمن الرحیم

 

الحمد ا... الذی جعلنا من المتمسكین بولایه مولانا امیر المومنین(ع)

 

غدیر روز تداوم رسالت محمد(ص) در ولایت علی(ع) و عید پیمان و عهد است. غدیر تفسیر بَدر و اُحُد و شأن نزول صِفین و نَهروان است. بَدر عدالت می خواست، اُحُد شجاعت آروز می كرد، خیبَر تماشای صداقت را تمنا داشت و غدیر نتیجه تمام انتظارها و آمین آن همه ثنا و دعا بود. غدیر روز انسان است.

غدیر تداوم رسالت حضرت محمّد(صلی الله علیه و آله) در ولایت علی(علیه السلام) است.

غدیر عید عدالت و رهبری است.

غدیر؛ این عید بزرگ و این حادثه و مناسبت ستُرگ، بهانه ای است برای تجدید میثاق با ولایت.

حال بر ماست که پیمان خویش را با مسیر و جریان ولایت تجدید نموده و امروز که پرچم ولایت فقیه به عنوان استمرار این حرکت الهی در دست با کفایت مرجع عالیقدر و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است، تجدید بیعت خود را در اطاعت از رهنمودهای و فرمایشات معظمٌ لَه اعلام داشته و پیمان می بندیم که با عزمی راسخ تر از پیش در راه تحقق آرمانهای والای این نظام مقدس گام نهیم. ان شا ا... .

عید سعید غدیر؛ عید امامت و ولایت، بر همه ولایت مداران و تمامی عاشقان اهل بیت مبارك باد.

 رضا مطلبی پور

شهردارسرایان

  

همسنگر شدن نیروهای جهادی بسیج ونیروهای خدوم شهرداری

مهندس مطلبی پور از اقدام داوطلبانه گروه جهادی بسیجیان در اجرای طرح پاکسازی سطح شهر وشستشوی معابر شهری تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سرایان ، مهندس مطلبی پورشهردارسرایان بیان داشتند: در طول ۴۰ سال گذشته بسیج و سپاه در همه جا و در همه عرصه های ، نقش خود را جهت همکاری و همیاری با مردم و مسئولین و رفع مشکلات جامعه نشان داده است.
مهندس مطلبی پور ازهمراهی‌های بیدریغ پایگاه های بسیج جهت آذین بندی سطح شهر دراین ایام واعیاد خجسته و تلاش‌ها و زحمات بسیجیان گروه جهادی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی (حوزه مقاومت بسیج شهری شهید وهب سرایان) که دراجرای داوطلبانه طرح  پاکسازی سطح شهرو شستشوی معابرشهری، همیارشهرداری بودند تقدیر وتشکرنمودند وسلامتی وموفقیت تک تک آنان را ازخداوند منان خواستارشدند.

پیام تبریک شهردارسرایان به اصحاب رسانه

          

به گزارش  روابط عمومی شهرداری سرایان، شهردار سرایان با صدور پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و اندیشه تبریک گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است؛

 

بسمه تعالی

 

روز خبرنگار، روز گام نهادن در وادی آگاهی و نیک اندیشی است و تکریم خبرنگار، تکریم آگاهی و امید است.

خبرنگاری رسالتی است که با آگاهی سازی، افکار عمومی را در قضاوت سره و ناسره یاری می رساند و بی تردید دید جامعه را دگرگون می کند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید خبرنگار، محمود صارمی و تبریک 17 مرداد، روز خبرنگار به همه خبرنگاران، نویسندگان، روزنامه نگاران ،اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات و جامعه اطلاع رسانی کشور و استان ،علی الخصوص خبرنگاران پرتلاش شهرستان سرایان که در ایجاد فضای نشاط ، امید و بینش افروزی اهتمام می ورزند تبریک و تهنیت عرض نموده و برای  این خبرنگاران متعهد و اصحاب نیک منش رسانه که آگاهی را حق مردم می دانید و دراین راه مجدانه گام برمی دارید عزت ، سربلندی و توفیقات الهی آرزومندم.

رضا مطلبی پور

شهردارسرایان

 

 

 

 

بمناسبت روز خبرنگار مراسم تقدیر و تجلیل از اصحاب رسانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری سرایان :امروز پنجشنبه 16 مرداد  99 ، خبرنگاران فعال حوزه خبر در شهر سرایان بمناسبت روز خبرنگار با حضور در شهرداری سرایان مورد تقدیر شهردار قرار گرفتند.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری سرایان ، مهندس مطلبی پورشهردارسرایان ضمن تبریک دهه امامت وولایت و روز خبرنگار به اصحاب رسانه و خوش آمدگویی و قدردانی از خبرنگاران حاضر در جلسه، یاد شهید محمود صارمی را گرامی داشت و افزود: هر خبری که نوشته می‌‌شود، چراغی است که در شبستان حیات فردی و وجدان جمعی جامعه افروخته می‌‌گردد تا واقعیت، یعنی تصویر شفاف درستی‌‌ها و راستی‌‌ها و کژی‌ها و ناراستی‌ها، بیشتر و بهتر در دیدرس و قضاوت مخاطبان قرار گیرد. ارزش زحمات و تلاش شما بقدری بالاست که با چنین مراسماتی قابل جبران نیست. سختی ها و مرارت های کار شما بر هیچ کس پوشیده نیست و رسالت شما بزرگواران در اطلاع رسانی و آگاه نمودن جامعه بسیار ارزشمند است. ایشان بر وظیفه و رسالت سنگین خبرنگاران از جمله آزادگی و وامدار نبودن خبرنگاران به افراد و جناح ها، تاکید کرد وبیان داشت : خبرنگاران باید با تلاش خود باعث انتقال اخبار و گزارش  های شهر و شهرستان در راستای تنویر افکار عمومی شوند.

 

این مقام مسئول بر رابطه ی دو سویه ی خبرنگاران و روابط عمومی شهرداری تاکید و خاطرنشان کرد:خبرنگاران می توانند با همدلی و همکاری با مجموعه ی شهرداری در انتقال نظرات و انتظارات به حق شهروندان نقش کلیدی ایفا کنند. و ما امیدواریم که با رسالتی که بر عهده شما قرار دارد در پی انتقال حق و نقاط قدرت و توانمندیها و ظرفیت های آشکار و پنهان شهر، ما را در انجام وظایفمان یاری کنید و اخبار منطقه را به گوش افراد وانتقادات وپیشنهادات مردم رابه گوش ما برسانید. 

  در پایان شهردار به رسم یادبود از خبرنگاران فعال شهرسرایان با اهدای لوح تقدیر و تشکرنمودند.

 

بسیجیان درکنارشهرداری

پرسنل خدوم شهرداري ، شهر را تميز مي‌كنند و شهروندان فهيم آن را پاكيزه نگه مي‌دارند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سرایان ،صبح امروز پنجشنبه 16 مرداد 99،بسیجیان گروه جهادی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی (حوزه مقاومت بسیج شهری شهید وهب سرایان) به مناسبت دهه امامت و ولایت ، به اجرای داوطلبانه طرح  پاکسازی سطح شهرو شستشوی معابرشهری اقدام نمودند.

راه های ارتباطی

آدرس:خراسان جنوبی،سرایان،میدان قدس

کدپستی: 9777114894

شماره تماس: 32904600-056

شماره فکس: 32904702-056

سامانه پيام کوتاه: 10005628222700

پست الکترونیکی: info@sarayan.ir

 

تاریخچه شهر

سرایان در اردیبهشت سال ۱۳۸۴ از شهرستان فردوس جدا شده و به صورت شهرستان مستقل درآمد.اين شهرستان دارای سه مرکز شهری(سرایان،سه قلعه وآیسک)،۴ دهستان(آیسک،سه قلعه،دوکوهه ومصعبی)،دوبخش(سه قلعه وآیسک)،۷۱ روستای دارای سکنه و۴۴۶ پارچه آبادی است که دارای ۲۱ دهیاری فعال می باشد. بررسی های باستان شناسی منطقه وجود تپه ها و محوطه های مربوط به دوره سلجوقی را در این شهرستان تأیید می کند و با عنایت به وجود قلاع تاریخی از جمله قلعه قلاع سرایان میتوان گفت که در دوره سلجوقی یعنی قرون پنجم وششم هجری از رونق و آبادانی برخوردار بوده است.

نقشه شهر

كليه حقوق اين پايگاه متعلق به شهرداری سرايان می باشد.
طراحی شده توسط "پارس رايانه شاپرک"